Montaż konstrukcji reklamowej krok po kroku

Poniżej prezentujemy krok po kroku jak zmontować konstrukcje reklamową ścienną.

 

Krok 1

Zamawiając u nas konstrukcje reklamową, zostaje ona dostarczona firmą kurierską UPS na podany w zamówieniu adres. Standardowo wysyłamy paczki o długości maksymalnej 260 cm. Gdy zamawiana konstrukcja jest większych rozmiarów lub gdy jest to duże zamówienie hurtowe, wówczas korzystamy z usług firm spedycyjnych, które zabierają długie ładunki. Poniżej prezentujemy przykład małej konstrukcji ściennej 100 x 100 cm.

Otrzymana od nas przesyłka wygląda jak na zdjęciu poniżej.

konstrukcja reklamowa

 

Krok 2

Rozpakuj paczkę i sprawdź czy posiadasz wszystkie potrzebne elementy oraz narzędzia.

Zamawiając u nas samą konstrukcję, otrzymujesz:

  • komplet rur
  • komplet potrzebnych złączek wraz ze śrubami
  • klucz do montażu

Do stworzenia kompletnej reklamy będą jeszcze potrzebne:

  • baner
  • napinacze

Napinacze oraz baner możesz również u nas zamówić. Nie jest to jednak element standardowego kompletu. Zamawiany u nas baner ma zgrzewane krawędzie oraz oczkowanie co 30 cm. Jeśli zamawiana jest u nas sama konstrukcja to zalecamy zastosowanie banera o takich właśnie parametrach. Jeśli nie masz własnego projektu reklamy to można również taką usługę u nas zamówić. Wówczas nasi graficy przygotują wg. wytycznych projekt i prześlą do akceptacji.

Taki zestaw otrzymasz po rozpakowaniu paczki:

kompletna konstrukcja reklamowa


Krok 3

Montujemy konstrukcję.

Montaż konstrukcji odbywa się za pomocą klucza sześciokątnego (imbusowego), który jest w zestawie. Nakładamy złącza na rury i dokręcamy kluczem.

montaż szyldu reklamowego

Trzeba pamiętać, aby nałożyć na rury uchwyty ścienne przed przykręceniem narożników, ponieważ gdy zmontujemy prostokąt to nałożenie uchwytów ściennych później na końcu nie będzie możliwe.

uchwyty ścienne do montażu konstrukcji reklamowej

Rura wchodzi ok 3 cm wewnątrz złącza. Przy większości złączy rura wchodzi tak głęboko, że styka się krawędziami z drugą rurą znajdującą się w tym samym złączu.

złącza do budowy konstrukcji reklamowych

Zalecamy, aby dokręcić śruby na początku tylko delikatnie, aby chwyciły sztywno rury, a następnie zmierzyć raz jeszcze wymiar zewnętrzny czy otrzymaliśmy idealny prostokąt. Gdy wszystko jest już prosto to wtedy dokręcamy mocniej śruby.

 

Krok 4

Napinamy baner.

Gdy mamy już prawidłowo zmontowaną konstrukcję zabieramy się za napinanie banera. Stosując własny baner lub zamawiając go osobno nie u nas, prosimy pamiętać, aby jego rozmiar był odpowiedni. Odległość pomiędzy banerem, a wewnętrzną częścią ramy powinien wynosić 8 cm. Taki powinien być odstęp w przypadku stosowania rur 42,4 mm i 48,3 mm oraz naszych standardowych napinaczy. Odstęp nie może być mniejszy ponieważ baner nie będzie wtedy wystarczająco napięty.

Wewnątrz konstrukcji możemy zamontować standardowy baner drukowany na materiale Frontlight lub na Siatce Mesh gdy jest taka potrzeba.

napinanie banera wewnątrz konstrukcji reklamowej

 

Montaż banera wewnątrz konstrukcji należy przeprowadzić w następujący sposób:

1. Przymocuj każdy z narożników banera za pomocą dwóch napinaczy. Jeden do krawędzi pionowej, a drugi do poziomej.

 

napinanie banera w konstrukcji reklamowej

 

2. Przymocuj na każdej krawędzi na środku po jednym napinaczu lub przy większych długościach kilka napinacz

3. Przymocuj resztę napinaczy. Dzięki takiej kolejności otrzymasz najlepszy rezultat, a baner będzie równo zamocowany na środku ramy.

 

montaż konstrukcji reklamowej


Krok 5

Montaż konstrukcji do ściany

W poprzednich krokach udało nam się stworzyć gotową konstrukcje reklamową wraz z banerem. Pozostało nam zamontowanie jej do ściany. Aby to zrobić potrzebujemy podstawowe narzędzia:

  • wiertarka + wiertło
  • kołki rozporowe
  • klucz do dokręcenia kołków rozporowych


Planujemy dokładną pozycję konstrukcji reklamowej na ścianie, na której będzie montowana. Zaznaczamy miejsca w których będą znajdowały się uchwyty ścienne. Uchwyty ścienne w sprzedawanych przez nas gotowych kompletach obliczane są, aby były co ok 150-200 cm. W zależności od rozmiaru i wagi konstrukcji. Można również kupić u nas osobno złącza i rury, a nie cały komplet. Wówczas przy obliczaniu ilości uchwytów również zalecamy takie odstępy.

Gdy już wiemy dokładnie w których miejscach mają znajdować się uchwyty ścienne, wiercimy dziury pod kołki rozporowe oraz montujemy kołki. Należy zwrócić uwagę na to czy dany kołek nadaje się konstrukcyjnie dla danego podłoża. Należy również odpowiednio dobrać długość kołka z uwagi na ciężar mocowanej konstrukcji.

Gdy już kołki znajdują się w ścianie, przykładamy konstrukcję do ściany, następnie przekładamy śrubę przez otwór w uchwycie ściennym i kluczem dokręcamy śrubę do oporu.

Uwaga: W omawianym powyżej przykładzie montaż dotyczył małej konstrukcji 100 x 100 cm. Waga takiej konstrukcji to raptem 5 kg. Baner został napięty już przed montażem konstrukcji do ściany. W przypadku większych konstrukcji zalecamy wykonać montaż w innej kolejności. Najpierw przymocować konstrukcję do ściany, a na samym końcu napinać baner. Tak jak na zdjęciach poniżej. Najpier przykręcona jest sama rama i dopiero wtedy montowany jest baner. 

 

konstrukcja reklamowa

konstrukcja reklamowa

 

Tak wygląda gotowa konstrukcja na ścianie wraz z banerem

 

konstrukcja reklamowa